Villa Kiralama

Kıbrıs Otelleri
Yaz tatillerini Kıbrıs’ta geçirecekler ya da Kıbrıs tatil planı yapanlar için otantik bir tatil için bir çok villa seçeneği bulunmaktadır. Kıbrıs Villa Kiralama şirketleri hemen hemen aynı formatta çalışmaktadır. Öncelikle Kıbrıs tatil fikrine karar verildiğinde hemen uçak rezervasyonlarının yapılması gerekmektedir. Villa rezervasyonları da uçak rezervasyonları gibi turizm sezonu açılmadan aylar öncesinden yapılması boş villa bulma açısından ve uygun ödeme seçenek ve indirimlerden yararlanma konusunda oldukça önemlidir. Öncelikle villayı kiralamak için tatil tarihlerinin belirlenmesi gerekmektedir. Villa kiralayan güvenilir internet sitelerinden bu işlem kolaylıkla yapılmaktadır. Bu internet sitelerinin çalışma usulleri birbirine birebir benzemektedir. Bu sitelerden herhangi birine girildiğinde villanın kiralanacağı tarih aralıkların girilmesi istenilmektedir. Tarihler belirlendikten sonra nerede ve hangi villanın tercih edildiği sorulmaktadır. Tercih edilen villa seçildikten sonra belirtilen tarihler arasında tercih edilen villanın uygun olup olmadığı kontrol edilir. Ödemeler banka ve kredi kartları ile kolaylıkla yapılmaktadır. Ödemelerde taksit kolaylığı maalesef yoktur.

Kiralanan villalar için bir miktar depozito alınmaktadır. Kiralama tarihinden önce depozitonun ödenmesi gerekmektedir. Eğer ki kiralanan villada herhangi bir hasar yoksa depozito villa çıkış tarihinden iki hafta içinde geri iade edilmektedir. Depozitonun bir kısmını ya da tamamına el konulması durumları vardır. Bunlar; Elektrik tüketiminin limitinin aşılması, Bina, bahçe ve eşyalara zarar verilmesi, eşyaların kaybolması ve villanın kirli olarak bırakılması. . .

Kiralanan villalara ilk giriş çıkış saatleri 16. 00 iken villadan ayrılış saati ise 11. 00 olarak belirlenmiştir. Bu zaman aralığında villalar temizlenerek bir sonraki müşteriye hazır hale getirilmektedir. Eğer ki villadan çıkacak olanlardan sonra başka bir müşteri yoksa villadan çıkış saatlerinde villa sahibi tarafından esneklik uygulanabilmektedir. Her villaya kabul edilebilecek kişi sayıları villadan villaya değişmektedir. Bu özellik internet sitelerinde özellikle belirtilmektedir. Villalar için kapasiteler üzerinde kişi kabul edilmemektedir. 2 Yaşındaki çocuklarda villa kapasitesine dahil edilmektedir.

Kıbrıs Ercan havaalanından villalara transferlerde mevcuttur. Özellikle uçak bileti alırken transfer rezervasyonu da yaptırmak fayda sağlayacaktır. Özellikle transferleri yapacak şoförler villa mevkiini çok iyi bildikleri için misafirleri zamanında adreslerine ulaştırmaktadırlar. Villaların genel kurallarından bir tanesi de evcil hayvanlar ile ilgili olanıdır. Villalara kesinlikle evcil hayvanlar kabul edilmez. Evcil hayvan getirilmesi durumunda depozito kesinlikle iade edilmemektedir. Villalarda bebek ve çocuklar için donanım bulunmamaktadır. Rezervasyon sürecinde talep edilmesi halinde belirli bir ücret karşılığı bebek ve çocuklar için donanımlar temin edilebilmektedir. Misafirler gelmeden önce villalar büyük bir titizlikle temizlenir. Temiz havlu ve çarşaflar günlük olarak değiştirilir. Villaların denize yakınlığı nedeni ile tatil anlamında büyük bir otantik ortam yaratmaktadır. Kıbrıs’ta villa kiralayacakların belirtilen bu kuralları bilmesinde büyük bir fayda vardır.