Uçak Bileti

uçak bileti
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Ercan Havaalanı uluslararası bir havaalanı olup 1974 yılında hizmete açılmıştır. Kıbrıs’ın ada olması nedeniyle kara yolu bulunmamakta, adaya ulaşım feribot ve uçak seferleri ile sağlanmaktadır. Feribot seferleri ise, gerek bulunduğunuz konumun feribotun kalktığı noktalara olan uzaklığı gerekse feribot sefer süresinin ve ücretlerinin pahalı olması nedeniyle Kıbrıs’a yapılan seyahatlerde çok tercih edilen bir vasıta değildir. Bu nedenle Kıbrıs’a olan ulaşım daha çok uçakla sağlanmaktadır. Hemen hemen Türkiye’nin her yerinden ya da Türkiye’de bulunduğunuz şehre yakın bir şehirden Kıbrıs’a uçak seferi bulunmaktadır.

Kıbrıs Uçak Bileti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Türkiye’den uçak seferi bulunan 6 hava yolu şirketi bulunmaktadır. Kendinize uygun hava yolu şirketinden Kıbrıs seyahatleriniz için Kıbrıs Uçak Bileti alabilirsiniz. İstanbul Atatürk Havaalanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı, Ankara Esenboğa Havaalanı, İzmir Adnan Menderes Havaalanı, Adana Şakirpaşa Havaalanı, Antalya Havaalanı, Gaziantep Havaalanı, Antakya Hatay Havaalanı ve Londra Stansted Havaalanlarından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havaalanına uçak seferleri bulunmaktadır. Görüldüğü gibi hemen hemen Türkiye’nin her köşesinden Kıbrıs’a uçak seferi bulunmaktadır. Eğer bulunduğunuz şehirden direk Kıbrıs’a uçak seferi yoksa aktarmalı Kıbrıs Uçak Bileti ile de Kıbrıs’a ulaşabileceğiniz gibi bulunduğunuz şehirden Kıbrıs’a uçak seferi olan en yakın şehre geçerek direk uçuş yapabilirsiniz.

Kıbrıs Uçak Bileti Fiyatları

Kıbrıs Uçak Bileti fiyatları İstanbul Atatürk Havaalanından ortalama 100-130 TL civarında değişmektedir. Eğer bir kaç ay öncesinden Kıbrıs Uçak Bileti almış iseniz bu fiyat 84 TL’ye kadar bilet bulabilmeniz mümkündür. Aktarmalı uçak biletleri ise yaklaşık 400 TL’den başlayıp 2.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu nedenle aktarmalı Kıbrıs Uçak Bileti çok da mantıklı bir seçim olmamaktadır. İstanbul Atatürk Havaalanında Kıbrıs Ercan Havaalanına seyahat süresi yaklaşık olarak 1 saat 35 dakika sürmektedir. Türkiye’deki diğer şehirlerden Kıbrıs Uçak Bileti hemen hemen aynı fiyatlarda olmakla birlikte uçuş süresi şehirden şehre farklılık göstermektedir.

Kıbrıs’a yapılacak seyahatler için uçak kullanmanın önemini belirtmek için İstanbul’dan Kıbrıs’a feribot ile yapılacak seyahati örnek alırsak eğer özel aracımız olmadan gideceksek İstanbul’dan Mersin ya da Alanya’ya yaklaşık 100-120 TL arasında otobüs bileti almamız ve 100-110 TL’de feribot bileti almamız gerekecektir. Toplamda 200-230 TL gibi bir rakama Kıbrıs’a ulaşmış oluruz. Zaman açısından da bakacak olursak İstanbul’dan Mersin ya da Alanya’ya otobüsle yaklaşık 10-12 saatte ulaşıp daha sonra 2-2,5 saat feribot yolculuğundan toplamda 12-14,5 saatte Kıbrıs’a ulaşabilirsiniz. Eğer özel aracınızla Kıbrıs’a seyahat etmeyi düşünürseniz vereceğiniz ücret 300-400 TL arasında, harcayacağınız zaman da 16-18 saat arasında olacaktır. Türkiye’nin diğer şehirlerinden de Kıbrıs’a kara ve deniz yolu ile ulaşım bundan farklı olmayacaktır. Bu nedenle Kıbrıs’a ister uzun süre ister kısa bir süreliğine seyahat edin kendinize bir Kıbrıs Uçak Bileti almanız en mantıklısıdır.